Кој ќе ја замени Меган Маркл во серијата Suits?

Популарната серија Suits се враќа на малите екрани, но без двајца главни глумци – Патрик Адамс и од неодамна англиската војвотка Меган Маркл.

На местото на Меган Маркл, во осмата сезона на серијата Suits, ќе глуми Кетрин Хеигл, позната по улогата во серијата Вовед во Анатомија.

„Придружувањето на екипата од серијата не е само совршен начин за соработка со фантастичниот продуцент кому особено му се восхитувам, туку и шанса да станам дел од серијата која има огромен број на обожаватели. Ја следев серијата од самиот почеток и се чувствувам неверојатно среќно поради пружената прилика“, вели Хеигл.

Во меѓувреме, се појави и видео најавата за серијата.

x

Check Also

Улична мода: Женствените парижанки на Неделата на висока мода во Париз (ФОТО)

Неделата на висока мода во Париз тукушто започна. Париз е моден центар ...