Ким Кадрашијан ги презентира трендовите на шминка за лето 2018

Козметичката марка на Ким Кардашијан, KKW Beauty, здружена со визажистот и близок пријател на Ким, Марио Дедиванович, ја промовираат заедничката соработка преку новата козметичка линија на сенки за очи и кармини.

За кампањата, реалити ѕвездата, покажува и како да ги „носиме“ новите производи од декоративната козметика и какви се трендовите на шминкање за лето 2018.

Акцентот е на нагласени очи во сина нијанса и на природен „исончан“ тен.

Проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

“Stasija Make – up”, новиот „хајлајтер“ на македонската мејк-ап сцена

Уметноста на шминкањето е посебна уметност бидејќи се работи на најубавото платно ...