11 најслатки чизми за дожд од есенските колекции

Кога дождливите денови доаѓаат, најголема мака ни се обувките со кои треба да излеземе на влажните улици кои ќе ги сочуваат стапалата суви, а при тоа – во нив да изгледаме многу симпатично. Го знаете одговорот за дождливо време, нели? Гумените чизмички, високи или ниски, ни го чуваат и стилот и стапалата.

Се разбира дека различни гумени чизмички по пристојни цени ќе најдете во добар дел од продавниците за чевли кај нас, но доколку сакате да сте во чекор со трендовите, инспирирајте се од моделите достапни во есенските колекции на луксузните модни марки.

Барбери

Барбери

Коуч

Коуч

 

Хантер

Хантер

Гучи

Гучи

Долче Габана

Долче Габана

Дајан вон Фурстенберг

Дајан вон Фурстенберг

Мисони

Мисони

Валентино

Валентино

Томи Хилфигер

Томи Хилфигер

Миу Миу

Миу Миу

Мезон Маргиела

Мезон Маргиела

 

x

Check Also

Колку сте склони кон зависност, според вашиот хороскопски знак?

Зависностите можат да бидат многу различни. Од зависноста за љубовник до физиолошки зависности, ...