11 зимски стилови од H&M

Како што деновите стануваат постудени, H&M гледа понапред и ја предвидува модната зима. Всушност, конкретно нуди предлози како да се облечеме за кежуал пригоди во зимските денови.

Новиот тренд-водич е насловен „Modern Eclectic“, а во него позираат моделите Венеса Муди и Алана Арингтон.

Од палетата на бои доминираат зелената и розовата, а од принтот – цветниот кој го има речиси насекаде. Од предимензионирани топли шалчиња до џемперчиња со ролка и јакни со миди должина, инспирирајте се од новите стилови на Х&М.

x

Check Also

Ариана Гранде е главно лице на колекцијата за есен/зима 2019 на H&M

26-годишната американска пејачка Ариана Гранде е главно лице на новата колекција на ...