Инспиративниот моден избор на Амал Клуни

Славната двојка Џорџ и Амал Клуни годинава не се појавија на Мет Гала, но затоа вниманието на црвениот тепих го привлекоа на премиерата на Catch-22.

Додека Клуни беше облечен во класичен црн костум и бела кошула, 41-годишната адвокатка блесна во моден изглед инспириран од 80-те години -зелен свилен фустан од есенската колекција 2019 на Оскар дела Рента.

Модниот изглед е заокружен со трендовски чевли на висока потпетица од италијанската марка Џанвито Роси и мала црна чантичка.

x

Check Also

Започнува продажбата на спектакуларниот HUAWEI Mate Xs и на македонскиот пазар

 Од вчера, најиновативниот производ до сега, се продава ексклузивно во продажните салони на ...