Нова колекција на очила за сонце од Dolce & Gabbana, логоманијата е насекаде!

Кјара Шелзи и Ан Барето се главни лица во кампањата #DGLogo Eyewear на Dolce & Gabbana. 

Италијанската модна марка Долче и Габана во новата колекција на очила за сонце на „голема врата“ ја враќа логоманијата.Логото Dolce & Gabbana доминира и на рамките, но во некои модели дури и на стаклата. Кампањата е снимена од Морели Брадерс, во папараци стил. Од моделите пак, тука се тркалезните рамки, пеперутка – рамките и стилизираните „авијатор“. Цените на новите Dolce & Gabbana очила за сонце се движат од 200 до 270 евра. 

 

x

Check Also

Вистински кујнски помошник – колку минути заштедува машината за садови?

Сите сакаме да имаме повеќе слободно време за семејството и најблиските пријатели, ...