12 есенски фустани со цветен принт од популарните модни марки

Љубителките на цветните фустани и понатаму ќе можат да уживаат во нив, судејќи според моделите од есенските колекции.

zara

За разлика од летните принтови, есенските се малку потемни, прилагодени на постудените денови. Сепак, има и фустанчиња во ведри бои. Од должините доминираат миди и маски, некои се дополнителни разубавени со карнери и плисирани детаљи.

Ваквите фустани оваа есен се носат со кожена јакна и тесни чизми (чорапа-чизми) или пак кожени чизми со висина над колениците.

Погледнете ги 12-те најубави модели.

x

Check Also

Ѕвездите остануваат дома со стил, и ги повикуваат фановите да седат дома!

Што е во мода во моментов? Да се остане дома. А ѕвездите ...