12 „кежуал“ модни парчиња од Springfield вредни за внимание

Се подготвуваме за зимската сезона со лежерни модни парчиња од омилените – Springfield.

Студениот дел од годината е во знакот на „бохо“ стилот, па тука се кожените високи чевли, шапки и торби со кариран принт. Нагласена е и тиркизната нијанса, која е присутна на модните додатоци и на накитот.

Погледнете ги во продолжение најинтересните модни парчиња за зима 2019/20 од женската колекција на Springfield.

x

Check Also

Што чита Кејт Мидлтон во периодот на изолација?

За време на корона-деновите, од официјалната Инстаграм страница на Палатата Кенсингтон, беше ...