12 модели на фустани во трендовска жолта нијанса

Жолтата боја го истакнува бронзениот, исончан тен.

mango

После трендот на розова нијанса кој доминираше две последователни летни сезони, нова „ит“ боја е жолтата.

Во жолта нијанса почнаа да се облекуваат сите модно-влијателни личности и тоа од главата до петиците. Целиот спектар на жолатата боја со сите нијанси е добредојден, од сенф до лимон па се до неонска жолта.

На полиците на популарните „хај стрит“ модни марки во летните колекции можат да се најдат најразлични модели на фустани во жолта нијанса, од еднобојни до оние со шари или флорален принт.

Погледнете ги нашите 12 фаворити во фотогалеријата.

x

Check Also

Анастасија Ј. Гапиќ: Трендовска плус-сајз колекција за есен-зима за жени со самодоверба

За трендот оваа сезона есен-зима за дамите со облини, како и потребата ...