12 модели на сандали со полна пета во кои нозете изгледаат подолги, а телото повитко

Конечно, доволно затопли за да можеме да носиме сандали. Во продавниците низ градот најдовме модели на платформа, полна пета и дебела потпетица во кои нозете изгледаат посебно добро.

timberland

Оваа сезона популарни се сандалите со полна „плетена“ пета, како и оние со платформа, кои визуелно ги издолжуваат нозете и целата фигура ја прават визуелно повитка.

Ваквите модели може да се носат во широка лепеза на комбинации, за различни прилики. Одлично ќе изгледаат со фармерки и бермуди за лежерни комбинации, додека за женствен стајлинг ги комбинираме со здолниште или фустан.

Еве каде да најдете убави модели со полна пета за лето 2019.

 

x

Check Also

Нов тренд водич на MANGO: ACE YOUR GAME 2021 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго го следи атлетскиот тренд со неодамнешниот моден водич наречен: Ace Your ...