12 најубави цветни кимона од пролетните колекции

Тоа прекрасно романтично ориентално модно парче – кимоното, на наше огромно задоволство го наоѓаме во пролетните и летните колекции на популарните модни марки.

mango

Застапено е во различни должини, со цветни апликации и главно во пастелни нијанси, а годинава го комбинираме со фармерки или џинс-шорцеви, со нежни маички, со цветни бермуди…, но и со женствени панталони со висок струк.

bershka

Секако, го носиме откопчано, како лелеава наметка од нежен материјал.

Тешко дека можеме да се одлучиме за фаворит од прилично богатата понуда, но веруваме дека секој ќе си го најде своето омилено модно „пријателче“ за пролетната и летната сезона.

stradivarius

h&m

bershka

h&m

mango

mango

mango

stradivarius

stradivarius

pull&bear

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...