12 омилени модни парчиња од есенските колекции на MANGO, MASSIMO DUTTI и ZARA

Подготвени сте за есенски шопинг? Не ги пропуштајте овие 12 неодоливи модни парчиња!

Бели чизми од Манго

Веројатно веќе слушнавте, „ин“ за есенската сезона се белите високи чизми, чизмите со набори, каубојките, а во игра остануваат и елегантните чорапа-чизми кои беа модерни и лани.

Анимал принтот го зема водечкото место во трендовско парче кое мора да се има, ако не во гардеробата, тогаш барем во модните додатоци.

Макси фустаните со долги ракави оваа есен се женствени, со нагласен струк и во модели на кошула-фустан, едноставни и практични за носење и лесни за компбинирање.

Металикот е уште еден фаворит, а неодолива тесна металик сукња во романтична нијанса ни носи Манго.

Погледнете ги фаворитите на сезоната.

x

Check Also

Филмски мултимедијален едиторијал на модниот дизајнер Папаз за колекцијата Три

Ангела Ѓоргиева, Бојана Нушкова, Евгенија Ризова, Маја Андоновска Илијевски и Катерина Кузмановска ...