Црвен тепих на Филмскиот фестивал во Венеција, најубавите модни изгледи (до сега)

Филмските премиери се во пред план, но не станува збор само за филмови, зашто изгледот на ѕвездите на црвениот тепих на 76.издание на Филмскиот фестивал во Венеција, е подеднакво драматичен.

Филмскиот фестивал во Венеција ќе се случува од 28 август до 7.ми септември, а до тогаш ќе се изнагледаме трендовски и гламурни модни изгледи.

Италијанските дизајнери доминираат на црвената „модна писта“.

Во продолжение, погледнете ги (за сега) најубавите креации на црвениот тепих.

Алесандра Мастронарди во креација од Џорџо Армани

Жулиет Бинош во Џорџо Армани

Барбара Палвин во Џорџо Армани

Изабела Ферари во Етро

Иман во Валентино

Кетрин Денев во Жан Пол Готје

Џулија Валентина во Валентино

Стејси Мартин во Луј Витон

Изабели Фонтана во Алберта Ферети

Марта Хант во Алберта Ферети

Јасмин Сандерс во PLEASEDONTBUY

Елза Хоск во Етро

 

 

 

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...