Камила Гудис, нутриционист: Еве како ослабна Адел

Камила Гудис е „архитектот“ на огромното слабеење на англиската пејачка која ги предизвика контроверзните реакции на обожавателите и социјалните мрежи. На телевизија ги откри деталите за диетната програма на ѕвездата.

Личниот тренер на Адел, Камила Гудис ги откри деталите за диетата и тренингот што британската пејачка ги помина последните месеци. Зачудувачкото губење на тежината ги шокираше социјалните мрежи и ги подели обожавателите. Сите се прашуваат: дали е правилно да се направат толку радикална промена на телото за толку кратко време? Трансформацијата, според веб-страницата „Фокс њуз“, ги има своите корени не толку во потрагата по естетски совршено тело, туку во желбата да се биде подобра мајка. Но, тука се деталите што ја објаснуваат оваа промена.

Мајка со здрав стил

Мисијата на Адел (некогаш голема поддржувачка на женските облини) беше едноставна: фит и здраво тело. Оваа цел стана уште поголема особено по неодамнешниот развод од таткото на нејзиното дете. Пејачката се сврте кон бразилската нутриционистка Камила Гудис, со прекар – Волшебничка на бразилските тела, која веќе беше инструкторка на нејзината пријателка Ајда Филд,(сопруга на Роби Вилијамс). На телевизиска емисија, Гудис откри дека новата дневна рутина на Адел е составена од мешавина од нови навики во исхраната и вежби.

Почеток: (само) илјада калории на ден

Според Камила Гудис, Адел не е премногу слаба, всушност, таа е во одлична форма. Таа поентираше дека пилате вежбите се секундарни во оваа промена на Адел, бидејќи тие се фокусирани на структурата на абдоменот и држењето на телото, додека вистинскиот одговор за драстичното слабеење, односно 90 отсто, била диетата. Клучна храна? Чај од мача, јагоди, лисната зелка, соја и леќа. Но, малку црвено вино, темно чоколадо и кафе, исто така, се дозволени во планот на исхраната, додека индустриската храна е апсолутно исклучена.

Првата недела е најтешка, со само 1.000 калории на ден и диета заснована на сокови од зеленчук и овошје.

View this post on Instagram

Шокирующие сеть снимки Адель😳 Мировая знаменитость всегда была "пышечкой" и ей нравилось её состояние. Однако осенью 2019 она начала худеть и уже сбросила 45 кг. Все думали, что звезда похудела на фоне стресса, из-за развода с Саймоном Конекки. Но нет! Инсайдер заявил, что Адель сильно переживает по поводу материнства. И похудела чтобы быть более активной и здоровой мамой для своего сына Анджело. 🔸"В какой-то момент она поняла, что чувствует себя не очень хорошо. Она понимала, что хочет что-то изменить,чтобы быть самой здоровой мамой до своего сына. Единственной целью во время похудения было стать как можно здоровее. Речь не шла о потере килограммов ради красоты"- отметил источник близкого окружения Адель. Так певица полностью отказалась от спиртных напитков и следила строго за питанием, убрала все вредные продукты, следила за калорийностью. Якобы певица похудела за счёт того, что ела по калориям на 20% меньше от её суточной нормы. 🔵Адель стала выглядеть лучше?🔵 #адель #адельпохуделафото #adele

A post shared by Новости звезд (@celebrities__news_) on

x

Check Also

Нутириционистите тврдат: Ова е појадокот ако сакате да го „стопите“ стомакот

Ова е еден од најздравите и највкусните појадоци, зашто во себе содржи ...