Џенифер Лопез и Шакира во топ форма за Супербол

Се ближи настанот Супербол, еден од најважните спортски настани за Американците: на 54-то издание за време на полувремето ќе настапат Џенифер Лопез и Шакира.

И двете пејачки се во топ форма, за овој настан напорно се спремале со диети и интензивни тренинзи цели 6 недели.

На прес конференцијата се појавила и Џеј Ло, а подоцна извадила топка од чантата со натпис 02-02-2020, датумот на настанот и ѝ ја подарила на Шакира. Интересно е што 2.2 , датумот на настанот, се поклопува со роденденот на  Шакира (таа ќе наполни 43 години). За подарокот, Шакира се пофали на својот Инстаграм профил, и собра куп коментари и лајкови.

View this post on Instagram

Loving @jlo’s purse with my birth date on it!! 😜

A post shared by Shakira (@shakira) on

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Максима од Холандија во црвена модна комбинација од глава до пети

49-годишната кралица присуствуваше на настан во Утрехт облечена во тотален изглед во ...