Маските за заштита од познатите луксузни модни марки

Од почетокот на пандемијата маската стана главна тема.

Којзнае уште колку долго ќе ја носиме, па за да ја чувствуваме попријатна на нашето лице, убаво е од неа да направиме модерен додаток.

Повеќето луксузни модни компании веќе лансираа во продажба различни неодоливи модели на модерни маски за заштита од коронавирусот.

Погледнете како тие овие модели ги претворија во „супер-кул“ моден додаток.

Баленсиага

Луј Витон

Луј Витон

Москино

Шанел

x

Check Also

Им даваме предност на белите модни парчиња од & OTHER STORIES

Белите модни парчиња се одлични за деновите поминати под сонцето, а модната ...