Наоми се придружи на тимот на највлијателната визажистка Пет Мек Грат

Една од најпознатите супермодели Наоми Кемпбел и една од најбараните визажистки Пет Мек Грат официјално договориле соработка за Pat McGrath Labs – бренд за производи за убавина и шминка.

Списанието Тајм минатата година ја рангираше Грат меѓу највлијателните луѓе, а уредничката на Вог, Ана Винтур, ја прогласи за највлијателна визажистка во светот. По над две децениска успешна кариера, за промоција на нејзините производи на Пет и се придружи нејзината пријателка Наоми која ќе биде глобално лице во кампањата. Наоми ќе учествува и во новата McGrath Masterchat серија на Инстаграм.

-Наоми е убавица без споредувања, но тоа што ја прави посебна и наша муза, е нејзината легендарна верност, неспоредливо ретка етика и возвишеност на духот, вели Пет.

View this post on Instagram

ALL HAIL THE QUEEN 🌹🌹🌹 BEHOLD the LEGENDARY @naomi, the First-ever Global Face of PAT McGRATH LABS, starring as “Divine Rose” in the campaign for the *NEW* #MothershipVIII Divine Rose II Eye Palette 🌹🌹🌹 The Divine Rose Collections for Eye & Lips arrive tomorrow, 29 May 2020. Sign up now for EARLY ACCESS, exclusively at PATMcGRATH.COM.⁣ ⁣ 🎥: @philpoynter⁣ Creative Direction by Pat McGrath⁣ ⁣ #PMGHowTo FACE⁣ — Smooth Sublime Perfection Primer onto the skin with fingertips⁣ — Buff a layer of Sublime Perfection Foundation into the skin with the Sublime Perfection Foundation Brush⁣ — Layer Sublime Perfection Concealer along the under eyes with the Sublime Perfection Concealer Brush⁣ — Set the under eyes with the Blurring ⁣ — Highlight the high points of the face with Skin Fetish Highlighter + Balm Duo using fingertips⁣ — Layer Skin Fetish Highlighter in ‘FINE GOLD 003’ along the high points of the face⁣ ⁣ EYES⁣ — Define the outer corner with ’XTREME BURGUNDY’ eye shadow & soften the edges with a small blending brush⁣ — Blend ’DIVINE DUSK’ eye shadow through the crease ⁣ — Swipe ’VR SEXTRATERRESTRIAL’ pigment across the lid with a finger ⁣ — Blend ’DIVINE DUSK’ eye shadow along the inner half of the lower lash line⁣ — Define the outer half of the lower lash line with ’XTREME BURGUNDY’ eye shadow ⁣ — Line the lash line with Perma Precision Liquid Eyeliner⁣ — Apply FetishEYES Mascara & false lashes⁣ ⁣ LIPS⁣ — Line the perimeter of the lips with ‘GROUND CONTROL’ PermaGel Ultra Lip Pencil ⁣ — Add definition to the outer corner of the lips with ‘GROUND CONTROL’ PermaGel Ultra Lip Pencil⁣ — Use a finger to press ‘OMI’ MatteTrance Lipstick onto the center of the lips⁣ — Finish with ‘DIVINE ROSE’ Lust Gloss

A post shared by Pat McGrath (@patmcgrathreal) on

x

Check Also

Причини поради кои брзо ви се создаваат брчки на лицето

Создавањето на брчки многу зависи од типот на кожата, но и од ...