13 модели на џемпери што ги носиме оваа есен/зима

Џемперите, како неопходно парче облека за студените денови, внимателно ги одбираме за да имаме можност да ги носиме во најразлични комбинации, и со панталони како и со џинс, но и со сукњи па дури и над фустани.

За среќа, понудата на модели на џемпери – од подебели до оние со ролка, од предимезнионирани до елегантни, од шарени до покласични или пак во силни бои, – годинава нуди повеќе од очекуваното.

Во зависност од стилот кој го преферирате, но и од гардеробата која веќе ја имате (за комбинирање), одберете си го вашето неопходно „парче волна“.

Еве што ни сугерираат популарните модни марки.

mango

mango

pinko

pinko

zara

zara

zara

zara

topshop

topshop

tommy hilfiger

tommy hilfiger

other stories

other stories

other stories

other stories

nasty gal

nasty gal

mango

mango

H-M

H-M

H-M

H-M

free people

free people

 

 

 

x

Check Also

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за ...