bershka

13 модели на „крос боди“ чанти од есенските колекции

Елегантна и практична – тоа се епитетите со кои тргнуваме во потрага по нова чанта. А, како најпрактична, и сеуште модерна, се истакнува чантата која се носи преку рамо.

stradivarius

Доволно е голема за да ги собере најпотребните нешта кои со себе ги носиме, но истовремено е и доволно мала за речиси да не ја чувствуваме на себе, и секако не ни претставува никаков товар.

Таканаречените „крос боди“ чанти и оваа сезона ги наоѓаме во колекциите на пополуарните „хај стрит“ модни марки. Едноставните модели во неутрални нијанси се истакнуваат како најбарани, но покрај класиците, тука се и чантите со трендовски змијски принт или со модерни детаљи како металчиња, ресички и светки.

Пронајдете го вашиот омилен модел во фотогалеријата.

x

Check Also

Новогодишна кампања на Pull & Bear: Еве што предлагаат за дотерување во празничната сезона

Holiday 2019 party е името на новогодипната кампања на модната марка Pull & Bear. Моделите ...