НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (16. ДО 22. НОЕМВРИ) -Многу среќа во љубовта за Шкорпиите, Раковите и Рибите

Оваа недела планетата Венера ќе влезе во знакот на Шкорпија, внесувајќи им многу среќа во љубовта на Шкорпиите, Раковите и Рибите. А вие, во кој знак сте родени? Откријте со нас што ви подготвуваат sвездите оваа недела!

Овен: бидете трпеливи до недела 
Уште една недела на трпеливост и конечно планетата Венера веќе нема да биде во спротивност со вашиот знак! Почнувајќи од недела, всушност, тоа ќе се пресели во знакот на Шкорпија и ќе можете повторно да откриете дел од изгубеното спокојство во последниот период. Оваа недела особено внимание посветете на среда и четврток, кога неповолната Месечина може да ги зголеми тензиите.

Бик: Венера во опозиција
За жал оваа недела – почнувајќи од недела – планетата Венера ќе дојде во опозиција со вашиот знак: нема да биде лесен период во смисла на чувствата и ќе почнете да се сомневате во вашата врска. Дури и на работа, некои проблеми или дополнително забавување може да се појави како резултат на спротивставувањето на Меркур.

Близнаци: Месечина во опозиција
Драги Близнаци, вашата недела, за жал, започнува со два дена на Месечина во опозиција: понеделник и вторник може да најдете уште некои пречки на вашиот пат или да се чувствувате особено „паднати“. Ќе ви биде подобро од среда, особено во петок и сабота – денови кои ќе ви ја вратат насмевката, ќе ви донесат среќа и дополнителна енергија! Поволната Венера до недела ви помага и ја поддржува вашата врска.

Рак: Венера се грижи за вас!
Ако последниот период за вашиот знак не беше лесен од гледна точка на чувствата, сега конечно можете да здивнете, па земете голема воздишка: почнувајќи од недела, планетата Венера ќе престане да ја попречува вашата љубов во врската, носејќи ви напротив убаво позитивно влијание. Во меѓувреме, обрнете внимание на деновите среда и четврток, кога Месечината во опозиција може да ги зголеми тензиите и на работното место.

Лав: побарајте дијалог со вашиот партнер 
До недела може да сметате на прекрасната Венера во позитивен аспект, подготвена да ви даде многу среќа во смисла на чувствата. Обидете се да ги решите сите отворени проблеми со вашиот партнер: во следниот период можеби не е толку лесно да ги разберете причините на другиот. Пазете се од Месечината во опозиција во петок и сабота, кои веројатно ќе бидат доста тешки денови.

Девица: доаѓаат емоции!
Драги Девици, вашата недела започнува со два дена кои се малку напнати поради Месечината во неповолна положба за вашиот знак. Ќе биде подобро почнувајќи од среда, кога може да добиете добри вести на работното место. Понатаму, почнувајќи од недела, можете да сметате и на поддршката на Венера: планетата на љубовта е подготвена да ви приреди убави изненадувања во наредните недели и да ви донесе многу емоции!

Вага: корисни влијанија
Планетата Венера ќе остане во соработка со вашиот знак до недела: искористете го максимално нејзиното корисно влијание на сентименталното поле за да се соочите со вашиот партнер- ќе ја имате целата негова поддршка и разбирање! Понеделник, вторник, петок и сабота можете да сметате и на убава поволна Месечина. Малку дополнителен замор ќе почувствувате поради спротивставувањето на Марс.

Шкорпија: доаѓа Венера и ви носи љубов!
Откако ја пречекавте планетата Меркур во вашиот знак, сега доаѓа и Венера! Планетата на љубовта е подготвена да ви даде – почнувајќи од недела – период на голема среќа и задоволство од гледна точка на чувствата. Добри вести ќе дојдат и на работа. Најсреќните денови во неделата ќе бидат среда и четврток, со прекрасна Месечина на ваша страна.

Стрелец: Месечина во знакот!
Драги Стрелци, вашата недела започнува со два супер среќни дена, во кои убавата Месечина ќе биде подготвена да ви донесе добра вест и дополнителна позитивна енергија. Поволната Венера до недела ви гарантира среќа дури и во контекст на чувствата: особено петок и сабота ќе бидат денови со голема романса! На работа, сепак, време е да почекате…

Јарец: Венера се враќа да ви се насмевне!
Конечно – почнувајќи од недела – Венера уште еднаш ќе биде поволна за вашиот знак: во последниот период планетата на љубовта донесе несигурност и нестабилност во вашата врска. Сега ќе можете да ја пронајдете вашата рамнотежа и вашето лично спокојство, откако ја прифативте промената. Супер среќа ви носи Месечината во среда и четврток, со добри вести!

Водолија: погледнете кон иднината!
Драги Водолии, соучесништвото со вашиот партнер во овој период вртоглаво расте: Венера ја прави вашата врска посилна од кога и да е, барем до недела, кога планетата на љубовта ќе ви сврти грб. Петок и сабота ќе бидат два особено возбудливи дена, исто така благодарение на прекрасната Месечина : искористете ја можноста да разговарате за вашата иднина заедно со вашиот партнер и да направите долгорочни планови.

Риби: добра вест!
Драги Риби, конечно оваа недела планетата Венера ќе се врати на ваша страна! Откако поминавте прилично комплициран период на полето на чувствата, сега љубовта ќе ви се насмевне. Особено недела ќе биде ден полн со емоции, исто така благодарение на прекрасната Месечина. Добри вести пристигнуваат и на работното место, особено можни во централниот дел од неделата.

 

x

Check Also

Еко-Свест: Дрвото можеби грее најевтино и најубаво, но е тивок убиец

Поради намалената економска моќ дури три четвртини од населението во земјава се ...