V Magazine ја пресретна новата година со секси календар

V Magazine ја пресретна новата година со секси календар

За календарот за 2021 позираат Бела Хадид, Ирина Шаик, Валентина Сампајо, Ксиао Вен, Пресис Ли и Мајова Николас. Од мажите пак, Тарас Романов, Каиланд Морис, Пјетро Босели, Шон О’Прај, Најл Димарко и ДеАндре Хопкинс ја заокружуваат екипата.

Моделите позираат во различни стилови на долна облека од новата колекција Емпорио Армани, бренд кој оваа година слави 40-годишнина од постоењето.

Уживајте во фотогалеријата

Irina Shayk for February. Photo: Rowan Papier
Ирина Шаик за месец февруари 
Taras Romanov for March. Photo: Steven Klein for V Magazine
Март – Тарас Романов
Valentina Sampaio for April. Photo: Alvaro Beamud Cortes for V Magazine
Април – Валентина Сампајо
Kailand Morris for May. Photo: Damon Baker for V Magazine
Xiao Wen Ju for June. Photo: Leslie Zhang for V Magazine
Pietro Boselli for July. Photo: Solve Sundsbo for V Magazine
Precious Lee for August. Photo: Luigi & Iango for V Magazine
Sean O’Pry for September. Photo: Chris Colls for V Magazine
Mayowa Nicholas for October. Photo: Blair Getz Mezibov for V Magazine
Nyle DiMarco for November. Photo: Doug Inglish for V Magazine
DeAndre Hopkin for December. Photo: Jessie Rieser for V Magazine

x

Check Also

Тајните ерогени зони на хороскопските знаци

Секој хороскопски знак има најмалку една или две скриени ерогени зони на ...