Mango Committed 2021, колекција дизајнирана за пролет/лето со еко-материјали

Моделката Фелис Ноурдхоф позира за колекцијата на Манго за сезоната пролет/лето 2021.

Одржливоста продолжува да биде во првите редови на модната индустрија, а Манго нуди дизајни за сочувување на животната средина за потоплите денови во 2021 година со новата колекција Mango Committed 2021.

„Оваа сезона, 79% од облеката на Манго е дизајнирана од еколошки материја, а компанијата очекува бројката да достигне 100% до 2022 година “, наведуваат од брендот.

Во едиторијалот кој ги прикажува трендовските модни изгледи на новата сезона се појавуваат моделите Фелис Ноордхоф и Хамид Онифаде. Фотографирано е на локации во Мајорка, Шпанија, додека амбиентот на отворено одговара совршено со дизајните од природни ткаенини, вклучувајќи лен и памук.

Акцентот е на лесната гардероба и белата нијанса, кошули и фустани со копчиња, панталони и бермуди со висок струк, а од модните додатоци доминираат ѓерданчињата во сончево златна нијанса.

Во продолжение, ѕирнете што ни носи Манго за пролет/лето 2021.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...