Нови течни кармини во 20 нијанси – MAC COSMETICS „LOVE ME“

Популарната холандска манекенка Лара Стоун е главно лице во новата рекламна кампања на козметичката марка MAC за течни кармини.

Кампањата која го слави летото е наречена Love Me. 

Заедно со Стоун, друшто и прват Џејд Рабаривело, Авенг Чуол и Пау Ангуера, снимени пред фотообјективот на Харли Веир. Линијата вклучува 20 нијанси на течни кармини кои псотигнуваат нежен, полн и сатенски изглед на усните, благодарение на современата формула која содржи масло од арган и шеа путер.

Романтични нијанси на усните се постигнуваат со нијансите од новата колекција – Still Winning (розова), It’s All Me (портокалова) и Bated Breath (бледо розова ).

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...