14 миди сукњи од популарните „хај-стрит“ марки совршени за лето

Удобноста, нежните материјали, секако и интересните кроеви – тоа е се што бараме кај едно сукња за време на жешките денови. Да изгледа убаво, лесно да се комбинира и пред се да е пријатна за носење.

Сукњи со умерена должина, или таканаречени миди-сукњи, наоѓаме во летните колекции кај сите популарни хај-стрит брендови. Во согласност со модните трендови, тие се со карнерчиња, проѕирни, плисирани, со голем шлиц или пак во пастелни бои или цветен принт. Секако можат да се најдат и покласични модели кои се комбинираат лесно со памучни маички и патики.

Во продолжение, погледнете ги нашите 14 фаворити за ова лето.

 

 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...