14 модели на свиленкасти панталони за лето 2018 од Mango и од Zara

Трендот на свиленкасти панталони, пријатни за носење во летните денови, го најдовме и во летната колекција на Манго, и во Зара.

zara

Моделите се женствени, а принтовите толку живописни што гарантираат силен впечаток.

Доминираат нежните материјали со шари, трендовски точки, пруги, и цветен принт. Панталоните лесно се комбинираат и со еднобојна маичка, додека за свечени прилики облечете ги со сатенска или свилена кошула во светла нијанса. И должините оваа сезона се различни – популарни се моделите со должина над глуждовите, но исто така, и нагласено долгите ногавици.

mango

Погледнете ги нашите 14 фаворити од Манго и од Зара.

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...