15 кошула-фустани од пролетните колекции на популарните модни марки

Судејќи според каталозите на популарните „хај-стрит“ модни марки, во пролетните колекции доминираат кошула-фустаните.

mango

Едноставни кроеви, најчесто со нагласен струк, кошула-фустаните се најпосакуваното модно парче за потоплите денови. Во понудата има и кошула-фустани со машки крој, но подеднакво и модели кои ја нагласуваат женственоста.

 

Освен модели кои се дизајнирани за „кежаул“ пригоди, во колекциите на популарните модни марки лесно ќе најдете и модел од свила, сатен или во темен материјал, совршен за посвечени настани или за вечерни излегувања.

Проверете дел од понудата во фотогалеријата.

x

Check Also

Македонски студентки на Зоохакатон со проект за подигнување на јавната свест за трговија со животни  

Студентките Сара Јованова и Елмедина Мислими од Факултетот за ветеринарна медицина-Скопје изработија ...