15 модели на бели фустанчиња од MANGO за лето 2019

Белите фустанчиња секогаш доминираат во летните понуди, а оваа сезона ги има навистина во голем избор. Најпопуларни се оние од памук со дупчиња, но тука се и пријатните ленени модели.

Оваа сезона во мода се белите фустанчиња украсени со копчиња, слип-моделите и кошула-фустаните. Одлично се комбинираат со рамни сандали на врзување, а ги носиме и со бели кожени патики за целосен бел изглед. Од модните додатоци не заборавајте на плетените чанти од Манго, на сламен шешир и секако, на „висечки“ или предимензионирани обетки во нагласени или живи нијанси.

Во фотогалеријата се нашите фаворити на бели фустанчиња од Манго за лето 2019.

 

x

Check Also

90 години стара традиција на изработување бисерен накит се негува во семејството Талеви

„Бисерите се секогаш соодветни“, кажа некогаш Џеки Кенеди додека нејзиниот врат го ...