15 модели на летни сандалчиња од BATA кои ги обожаваме

Шик и удобно лето ни нуди омилената модна марка за обувки „Бата“ со трендовските модели кои се лесни за носење и комбинирање.

Во широката понуда на сандали за летната сезона наоѓаме убави модели со ресички, пом-пони, светки и камчиња, на потпетица со различна големина, на платформа или пак рамни.

Сандалчињата од тексас посебно ни се „при срце“ и одлични се за летни вечерни прошетки, додека преслатките римјанки ги носиме во текот на целиот активен ден, дури и на плажа.

За оние кои се радуваат на трендот на враќање на кломпите, нема потреба да талкаат низ градот барајќи ги најстилизираните, зашто веќе проверивме – ги има во „Бата“.

Погледнете ги нашите 15 фаворити за лето 2017.

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...