15 модели на плетени чевли од Massimo Dutti, &Other Stories и Zara

Со потоплите денови добивме волја за потрага по нов чифт сандали и салонки, а следејќи ги модните трендови, предност им даваме на суперпопуларните плетени модели.

&other stories

Оваа пролет е во знакот на плетените модни додатоци – плетени чанти, но и чевли во тој стил, кои се изработени најчесто од тенки кожени ленти, потоа исплетени. Доминираат неутралните нијанси кои супер „стојат“ со vintage фармерки или пак, со цветни фустани во ретро стил, а што се однесува до моделите може да бирате од сандали-папучки до балетанки и салонки со висока потпетица.

zara

Атрактивни модели достапни се во понудата на лускузните модни марки, но ние предност им даваме на ценовно-прифатливите „хај стрит“ брендови кои истотака нудат прекрасни модели на плетени чевли.

Пронајдете го вашиот фаворит во фотогалеријата.

zara

zara

zara

zara

 

zara

zara

zara

zara

massimo dutti

massimo dutti

massimo dutti

massimo dutti

&other stories

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...