Погледнете го 18-минутниот филм за Коко Шанел во режија на Карл Лагерфилд (ВИДЕО)

Излезе новиот филм за Коко Шанел во режија на Карл Лагерфилд, а главната улога ја толкува прекрасната Кира Најтли.shanel vnatre
Филмот со наслов „Once Upon a Time…“ премиерно беше прикажан завчера на претставувањето на новата колекција на „Шанел“ во Сингапур.

Со „Once Upon a Time…“ се слават точно 100 години од отворањето на првиот бутик на Коко Шанел во францускиот Довил.

Погледнете го целиот 18-минутен филм.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...