20 модни парчиња со риги од Mango за „кежуал“ пролет со стил

На модните парчиња со риги со задоволство им се враќаме секоја сезона на потопли денови, па така и оваа пролет/лето гардероберот ќе го надополните со уште некое пругасто парче кое одлично одговара за секоја „кежуал“ пригода.

Според трендовите, сега модните парчиња со риги ги комбинираме и со флорални модни парчиња или додатоци. Секако, едноставно се комбинираат и со тексас, со актуелните плетени чантички, но и со контрастни примероци на риги.

 

Освен фустани и кошули, новите колекции на „хај стрит“ модните марки ни носат и поелегантни модни изгледи со риги, особено со костумите, кои се соодветни и за деловна атмосфера.

Па, доколку сте и вие во потрага по трендовско модно парче со риги, во Mango најдовме најголем и најразновиден избор.

Проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за ...