20 начини како да носите шал и марама

Шаловите и марамите се неизбежни во овој период, но освен што се функционални, можете да ги искористите и како впечативи модни додатоци кои ќе донесат свежина во секоја комбинација.

Ако досега сте го носеле шалот на два-три начина, еве идеи како со поинакво врзување да изгледате пошик.

Видеото ве води чекор во чекор како да го направите тоа.

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...