Дневни архиви: 06/10/2017

Утре сите на голема забава во Skopje City Mall!

Skopje City Mall слави 5 години од отворањето на трговскиот центар и по тој повод организира тридневен шопинг фестивал, ултра-спектакуларно музичко шоу со многу изненадувања, Late night shopping, Fashion Hunt и Семеен ден со забава за најмладите. Она коешто со ...

Повеќе »

Ако не излезеш на локални избори, оставаш можност за твоите потреби да одлучува некој друг

Младите луѓе во Македонија често ги врзуваат политиката и политичарите исклучиво со зборовите корупција, манипулација, злоупотреба на службената должност, богатење на грбот на граѓаните… За жал, не се далеку од вистината. Политичките елити на овие простори со ништо не покажале ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Парка од Springfield

Погледнете ја оваа фраерска парка од Springfield совршена за есенските денови. Одлично се носи со џинс и со сите кежуал модни варијанти. Комбинирајте ја со црвени фармерки или црвени кожени панталони за ултимативен изглед. Од задната страна на парката со качулка ...

Повеќе »

Обојте ги сивите есенски денови со новите фустанчиња од MANGO

Боите се тука, иако есента обично ни носи потемни нијанси, случајот не е таков во есенската колекција на нашата омилена модна марка Манго. Заводливи модели во црвена боја, фустани во сите нијанси на трендовската зелена, но тука не завршува приказната ...

Повеќе »

5 симпатични фустанчиња од есенската колекција на New Yorker

Во есенската колекција на New Yorker доминира црната боја, но сепак кога станува збор за фустанчињата тие се во темни нијанси но и прилично разиграни. Темната виолетова боја е во центарот на вниманието, визулено го стеснува телото, иако ред е да ...

Повеќе »

Црни салонки со панделка од Zara

Во есенската колекција на Зара ги најдовме овие црни салонки со панделка погодни и за деловна атмосфера, како и за вечерни излегувања. Потпетицата е 7 сантиметри, па згодни се за носење. Тоа што ги прави посебни е панделката „наросена“ со ...

Повеќе »

10 модели на црни рамни чизми од есенските колекции

Црните рамни чизми се класика. Обувки кои никогаш не излегуваат од мода, а толку се практични што најчесто се најизносеното модно парче во сезоната. И штом знаеме дека е така, дека и оваа есен/зима ќе ги носиме во секоја пригода, ...

Повеќе »

Condé Nast го најави новиот портал за припадниците на LGBT заедницата

Медиумскиот гигант Condé Nast го најави новиот портал насловен Them кој до крајот на октомври ќе биде лансиран. Овој портал ќе биде наменет првенствено на младите припадници на LGBT заедницата. Главен уредник на порталот ќе биде Филип Пикарди, поранешниот главен уредник на ...

Повеќе »

Преслатки лигавчиња со пораки – достапни во продажба во Carter`s

За пријатни и забавни оброци на вашите дечиња совршени се лигавчињата од Carter`s, секое со порака, слоган или интересен принт. Лигавчињата се однадвор памучни, а внатрешно имаат заштита која не пропушта течности. Така бебешката кожа секогаш ќе биде сува. Во продолжение, ...

Повеќе »

Шминка во боја на тиква – Есенски нијанси на лицето

Нијансите кои асоцираат на тиквата оваа есен се најактуелен козметички тренд. Се применуваат на образите, на усните, врз очите, па дури и на косата. Секако, тиква-нијансите ги гледаме и на облеката од есенските колекции. Предноста на оваа убава есенска нијанса ...

Повеќе »