Дневни архиви: 10/10/2017

Каде да си купите трендовски чизми со бисерчиња

Груби чизмички во „милитари“ стил, ама со бисерчиња – контрастите никогаш не биле толку доминантни како оваа есен/зима. На втор поглед, навистина се преслатки. Ги има во есенските колекции на популарните „хај-стрит“ брендови, секако и кај луксузните модни марки. Моделите ...

Повеќе »

10-те полнички убавици кои го сменија лицето на модата

Во последниве десеттина години видовме повеќе „плус сајз“ модели кои ја размрдаа модната сцена и ги поместија критериумите за женска убавина. Повеќе од нив ги освоија и насловните страници на престижните списананија, како Вог Италија, или пак беа заштитни лица ...

Повеќе »

Mango има супер цветни фустани за оваа есен!

Ако помисливте дека со испраќањето на летото си заминаа и цветните фустани од модната сцена, грешите. А убавата вест е дека тие не се во темни бои, карактеристични за есенските денови, туку во живи нијанси и со весели флорални принтови. ...

Повеќе »

10 палта со прекрасен крој од есенската колекција на Massimo Dutti

Убави материјали и совршен крој – тоа се двете предности на палтата од „Масимо Дути“. А есенската колекција навистина има што да понуди. Покрај сивите и црни класици, најдовме впечатливи карирани модели, кои се тренд за сезоната есен/зима 2017. Палтата ...

Повеќе »

Сите патишта викендов водеа кон Skopje City Mall     

Полни ходници со посетители и голема гужва низ продавниците можеше да се види викендов во Skopje City Mall, кој го прослави својот петти роденден со многу настани и активности, музички концерти, натпревари и тридневен шопинг фестивал со големи попусти. Во ...

Повеќе »