Дневни архиви: 16/10/2017

Урбана, кул и секси е новата колекција есен-зима 2017/2018 на Пенти

Во продавниците во City Mall, Ramstore Mall и на Широк Сокак во Битола ќе може да ги купите висококвалитетни парчиња на долна облека, пижами, чорапи и хулахопки од брендот Пенти. Пенти оваа година за сите невести приреди вистинско изненадување, посебна ...

Повеќе »

Топ 10 парчиња од колекцијата Zara Studio во кои ќе се вљубите „од прва“

Привлечност на „минималистичкиот шик” и доминација на моќната црна боја – така накусо би можела да се опише очекуваната колекција од модната марка Зара – Zara Studio, која пристигна во продавниците на „Зара“ и достапна е во продажба на интернет. ...

Повеќе »

Џемпери со порака – Најубавите се од Mango

По успехот на маичките со интересни принт пораки, за сезоната на постудените денови модната улична сцена ја освоија џемперите со порака. Ќе се согласиме, пораките секогаш привлекувале внимание преку модните парчиња. По урнекот на луксузните марки, популарните „хај-стрит“ брендови во ...

Повеќе »

City-Smart Staples – Нови модни изгледи од &Other Stories

Модната марка &Other Stories продолжува да ни сугерира како да се изгледа со стил на улицата во неформални прилики. Модниот водич е насловен „City-Smart Staples“, а во него фокусот е на уличната мода. Од палтенца од вештачко крзно до чизми ...

Повеќе »

Голден Драм-Душан Дракалски и Василије Ќорлука дел од жири комисијата на фестивалот

Дваесет и четвртиот фестивал Golden Drum по втор пат ќе биде одржан во Љубљана од 18 до 20 октомври. Посетителите на фестивалот ќе имаат прилика да слушнат повеќе од 30 инспиративни професионалци од различни сфери на креативноста и да погледнат ...

Повеќе »