Дневни архиви: 17/10/2017

Илчо Ѓорѓиевски, 5 работи кои би ги сменил  

Оние кои го познаваат претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, г. Илчо Ѓорѓиевски знаат дека фудбалот е неговиот живот. Човек кој имаше храброст да ги издржи сите негативни критики за лошите резултати на А репрезентацијата, не престанувајќи напорно да работи. ...

Повеќе »

Huawei ги претстави HUAWEI Mate 10 и HUAWEI Mate 10 Pro  

  Претставување на новата ера на мобилни телефони: паметните телефони со првиот Kirin AI процесор во светот даваат побрзо и поприлагодено мобилно искуство.     Иновациите често започнуваат со храбри соништа. За време на IFA Berlin, Huawei Consumer Business Group ...

Повеќе »

Андријана Илиоска ќе ја претставува Македонија на Miss Globe 2017

Минатиот викенд во хотелот „Александар Парк“ во Виница се одржа финалето на изборот Мис на Македонија за 2017 за Miss Globe. Победи 17-годишната Андријана Илиоска од Скопје. Титулата прва придружничка и припадна на 19-годишната Ангела Спасовска од Куманово, а втора ...

Повеќе »

Неодолив есенски сладолед од тиква (со цимет)

Уживајте во сите миризби на есента и во омилениот десерт-сладоледот, но овојпат од тиква. Рецептот се подготвува многу едноставно. Потребни намирници – една помала тиква (околу 500 грама), 3 банани, малку цимет, куркума, кардамон и мускатно оревче, малку вода. Подготовка  ...

Повеќе »

Топ 12 модели на фустани со долги ракави од есенските колекции

Продолжуваме да носиме (и да ги обожаваме!) фустанчињата дури и во студените денови, но секако овојпат ги одбираме оние со долги ракави. Есента и зимата не враќаат на топлите плетки, како и на фустанчињата во потемни нијанси, но за среќа ...

Повеќе »

Модна тенденција – Есен во нијансата на сенфот

Есента е во знакот на жолтата боја што се однесува до природата, а што се однесува до модните тенденции – нијансата сенф е тренд на сезоната. Топлата сенф нијанса ја гледаме на облеката и модните додатоци и кај луксузните модни ...

Повеќе »

11 зимски стилови од H&M

Како што деновите стануваат постудени, H&M гледа понапред и ја предвидува модната зима. Всушност, конкретно нуди предлози како да се облечеме за кежуал пригоди во зимските денови. Новиот тренд-водич е насловен „Modern Eclectic“, а во него позираат моделите Венеса Муди и ...

Повеќе »