Дневни архиви: 18/10/2017

Моден викенд Скопје: #Stopthetraffik (програма)

На 22 октомври во „Скопје Мериот Хотел“ ќе започне шеснаесеттиот Моден викенд Скопје на кој до 25 октомври публиката ќе може да види четиринаесет ревии и презентации, под мотото на сезоната #Stopthetraffik. Сезоната есен-зима 2017/2018 ќе ја отвори ревијата на ...

Повеќе »

ДИЈАМАНТ – Од денес нов инстант лоз на Државна лотарија на Македонија

Од денес (среда) на сите продажни места на Државна лотарија на Македонија, со знакот на Детелинка     , можете да го пронајдете и најновиот инстант лоз  наречен  ДИЈАМАНТ. ДИЈАМАНТ -от на Државна лотарија на Македонија е полн со најразлични парични добивки ...

Повеќе »

Изглед на денот: Кралицата Летиција во фустан со цветен принт од Zara

За разлика од други претставници на кралските семејства во Европа, шпанската кралица Летиција се сретна со претставници на медициснки организации во палатата во Мадрид, облечена во цветен фустан од популарната шпанска модна марка Zara. Модната марка Зара спаѓа во категоријата на ...

Повеќе »

Виктор Филиповски награден како најдобар млад џез-музичар од „Катар ервејс“

Признанието Golden Oryx, што за достигнувања на полето на културата го доделува „Катар ервејс“, годинава му беше врачено на Виктор Филиповски, којшто изминатиов период се истакна како тапанар на повеќе состави. Авиокомпанијата, која што е поддржувач на Скопскиот џез-фестивал, во ...

Повеќе »

Масло од тиква – Како влијае на губење на килограмите

Поради својот единствен состав, маслото од тиква придонесува за губење на килограмите, а не дозволува создавање на масни наслаги на проблематичните делови – на задникот, колковите и стомакот. Покрај тоа, маслото од тиква ги отстранува токсините од организмот и го ...

Повеќе »

12 модни изгледи од зимската колекција на Манго кои ги обожаваме!

Шпанската популарна модна марка Манго ја отвори вратата на зимската сезона најавувајќи ни преубави модни парчиња. Судејќи според новиот каталог, пред нас ќе имаме возбудлива модна зима со смели и светли бои, раскошни материјали и гламурни дизајнерски решенија. Високо на ...

Повеќе »

Што ни носи есенската колекција на s.Oliver

Модната марка s.Oliver ја претстави кампањата за колекцијата наменета за студените денови, под слоганот – Color Shock/Color Block. За кампањата позира чешкиот модел Каролина Куркова. Во колекцијата доминираат волнените материјали и кашмирот, а модните парчиња се во нежни, неутрални нијанси. Од еднобојни ...

Повеќе »

Техно диџејот Ben Klock овој петок настапува на СРЦ Кале

Еден од најбараните техно диџеи и продуценти на денешницата, Ben Klock на 20-ти октомври, петок ќе настапува на СРЦ Кале, Скопје. Заедно со него ќе пуштаат музика  DJ Flooder, Maci Stojanovic и Dusko Janevski. Дефинитивно Klock е името кое речиси ...

Повеќе »

„Вестерн“ тренд во новата колекција на ZARA

Трендот „вестерн“ го гледаме во повеќе есенски колекции, особено во линиите на луксузните модни марки, но парчиња инспирирани од вестернот ни најави и Зара преку новиот тренди водич насловен Go Rodeo. Колекцијата содржи дебели џемпери, плишани панталони, миди сукњи и палта ...

Повеќе »