Дневни архиви: 19/10/2017

Спој на фитнес и забава на Fit Games

На 28 октомври во Скопје ќе се одржи натпревар во функционален фитнес/кросфит под името Fit Games, во организација на Protein Lab, во соработка со Crossfit Скопје и Nagomy Fitness центарот. Настанот ќе опфати натпревар во 8 вежби од напредно ниво ...

Повеќе »

Топ 10 јакни (парки) од актуелните есенски колекции

Практична и ефектна, парката и оваа есен владее со модната „кежуал“ сцена. Најпопуларни модели се оние со качулка и вештачко крзненце, а од палетата на бои доминираат зелената (во војнички стил) и бордо црвената. За разлика од минатите години, есенските ...

Повеќе »

Душица Петит ќе ја претстави колекцијата „Француска елеганција“ со модна ревија и поп-ап продавница

Македонската модна дизајнерка што живее и работи во Париз, Душица Петит, со ревија во рамки на Моден викенд Скопје ќе ја промовира својата нова колекција на 24 октомври (вторник), со почеток во 21 часот, во хотел „Мериот“. Наредните два дена ...

Повеќе »

Колекција за тинејџери: Искористете ги попустите од 30 отсто во Original Marines

Тинејџерите се најпребирливи кога е во прашање облекувањето, но Original Marines имаат моден одговор за сите деликатни тинејџерски прашања. Колекцијата е наменета за тинејџери на возраст од 12 до 16 години, за девојчиња и момчиња. Попустот од 30% трае до недела ...

Повеќе »

Јакни и палта за есен/зима 2017 од New Yorker

Сезоната на лов на топли зимски модни парчиња започна, па време е да ја збогатите гардеробата со топол зимски модел со кој и минусните температури ќе бидат подносливи. А ако сакате шопингот да ви биде по поволна цена, тогаш дестинацијата ...

Повеќе »

Layers to Love: 5 есенски „кул“ изгледи од &Other Stories

Модната марка  &Other Stories ни сугерира нови свежи изгледи за оваа сезона. Новиот тренд водич е насловен Layers to Love и нуди интересни модни решенија за дневни излегувања во постудените денови. Акцентот е на волнените палта и на џемперите кои одлично ...

Повеќе »

Во овие градови патувајте безгрижно (листа на најсигурни градови за патување)

Сите оние кои на патувањата пред се сакаат сигурност, би требале да почнат да размислуваат за годишен одмор поминат на истокот и на југот на азијскиот континент. Според новото истражување три најсигурни градови во светот се Токио, Сингапур и Осака. ...

Повеќе »

3 чифта бели патики од Bershka вредни за внимание

Нема ништо поудобно, попрактично и полесно за носење (и за комбинирање) од кожени бели патики. Нивната сестраност и оваа есен им осигурува висока позиција во нашите гардеробери. Но, белите патики веќе не се тоа што беа, сега се уште поубави. ...

Повеќе »