Месечни архиви: ноември 2017

Барате трендовски ракавици? Ние си купивме од MISS SPICE ACCESSORIES

Ракавиците се моден додаток кој го открива вашиот стил. Освен што ги штитат рацете од студ и од ветар, тие се најпосакуваниот моден детаљ за оваа сезона. Елегантни, топли и практични, ракавиците често знаат да бидат вистински спасителки на модните ...

Повеќе »

Нова Телеком празнична понуда  

Празничен бонус за купување на смартфон или телевизор Уште повеќе мобилен интернет за Magenta 1 и Smart корисниците Сè што треба на едно место и во една сметка со попуст од 25 отсто Во пресрет на претстојните новогодишни празници, Македонски ...

Повеќе »

Грав со тиква и пилешко

Совршена за студените денови – со тиква може да ги подготвиме нашите најомилени јадења и при тоа да им додадеме нова превкусна нота. Потребни намирници – грав (од конзерва), тиква, пилешки гради, пиво, лук, сол и црн пипер. Подготовка На ...

Повеќе »

Мигел Анхел Силвестер и Андреа Молина – Бренд амбасадори во зимската кампања на SPRINGFIELD

SPRINGFIELD го претставува новиот моден филм во кој можеме да го откриеме секојдневниот живот на актерот Мигел Анхел Силвестер познат по своите улоги во сериите Sense8 и Narcos, кој заедно со актерката Андреа Молина ги претставуваат клучните парчиња за сезоната. ...

Повеќе »

Денис Чемберс со формацијата „Trace elements“ вечерва во Станица 26

Вечерва во Станица 26, со почеток во 22 часот „3Гонга“ со гордост ви ја претставуваат трио формацијата „Trace Elements“ на прочуениот Paolo Di Sabatino со познатиот американски тапанар Dennis Chambers. Куриозитет за овој тапанар е што тој почнал да учи ...

Повеќе »

Топ 4 фустанчиња во трендовска зелена боја

Моделите во популарната боја на годината – зелената, продолжуваат да шармираат и во сезоната на постудени денови. Зелени фустанчиња на преклоп најдовме и во декемвриските колекции на популарните „хај стрит“ брендови. Многу убав модел во зелена боја и принт од ...

Повеќе »

4 модни комбинации од &Other stories за празничната сезона

&Other stories не инспирира со неколку модни комбинации за празнично дотерување. Од црни елегантни изгледи со шармантни детаљи до свечени плисирани сукњи во смарагдна зелена боја и „диско“ блузички – за декемвриската сезона на забави &Other stories има убави предлози за ...

Повеќе »

Си набавивте божиќно џемперче? Време е….

Покрај новогодишната елка, празничната атмосфера ја „подгрева“ божиќното џемперче кое е неопходен моден детал во декемвриската сезона на прослави. Годинава се актуелни два модела – првите, класични плетени џемперчиња со зимски мотиви, снегулки, елки, ирваси…, вторите – без апликации, но ...

Повеќе »

Најголемиот ФЕСТИВАЛ ЗА ДЕЦА викендов во Skopje City Mall

 Денес кога сите живееме со брзо темпо и водиме динамичен живот, понекогаш забораваме колку е драгоцено времето поминато со нашите најблиски. Токму од таа причина, Skopje City Mall викендов организира Фестивал за деца, кој ќе ги спои семејствата со многу ...

Повеќе »

Прекрасен италијански посен колач – Панфорте

Дегустирајте посен колач од италијанската традиционална кујна.  Потребни намирници – 150 грама шеќер, 80 грама брашно, 150 грама мед, 200 грама суви смокви, 100 грама печени лешници, 125 грама бланширани бадеми, 100 грама посна црна чоколада, рендана кора од портокал, ...

Повеќе »