Дневни архиви: 01/11/2017

Пробајте ги, превкусни се: Макарони со тиква

Уживајте во вкусовите и миризбите на есента со намирницата која е кралица на оваа сезона – тиквата. Подгответе брз ручек кој никого нема да остави рамнодушен. Потребни намирници – 350 грама макарони (или шпагети), 500 грама тиква, 300 грама кромид, ...

Повеќе »

Новата колекција на скафандери и сетови за бебиња пристигна во Carter`s! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во постудените денови на нашите најмили и најмали им одбираме топла и квалитетна облека во која и тие, заедно со нас, ќе уживаат во новите годишни времиња, есента и зимата. Се разбира, таквата облека секогаш ја наоѓаме во продавниците на ...

Повеќе »

Стилизирана есен со Axel: Во GRATA ги најдовме највпечатливите фустани

Грчата модна марка Axel повторно изненадува со своите уникатни кроеви и дезени на фустаните. Доколку сте жена која има подвечен сопствен стил, сигурни сме дека овие фустани со долги ракави ќе ви станат омилени есенски пријателки. Во продолжение, издвојуваме неколку фустани ...

Повеќе »

Музика за сите сетила

Музиката е алатка за поттикнување емоции и мемории, па затоа и е опишана како јазик на емоции. Не е ни чудно што најжешките подиуми за играње и најдобрите забави се полни со адреналин, среќа и возбуда. Колку пати ви се ...

Повеќе »

5 зимски изгледи од Zara

Шпанската модна марка Зара не подготвува за зимската сезона сервирајќи ни свежи идеи како да се дотераме во најстудените денови од годината. Модниот водич е насловен Mid-Town Warm Up, а за кампањата позираат манекенките Кара Тејлор и Мирте Болт. Вештачкото крзно ...

Повеќе »

Mix Not Match: Нова колекција од H&M

Новата колекција од модната марка H&M е претставена преку тренди водич насловен Mix Not Match. Колекцијата изобилува со ретро модни парчиња во духот и стилот на 90-те години. Шведската модна марка овојпат акцентот го става на „кежуал“ изгледот нудејќи блузи со пораки, ...

Повеќе »

Супермоделот Џиџи Хадид меѓу Жените на годината

Џиџи Хадид ја краси насловната страница на декемвриското издание на списанието Гламур. Фотографирана од Патрик Демаршелие, русокосата убавица позира во сребрен костум. Гламур ги прогласи Жените на годината за 2017 година, а меѓу нив се најде и Џиџи Хадид. Највисоко ...

Повеќе »

Дурекс добротворна трка за луѓето кои живеат со ХИВ

Дурекс добротворна трка на пет километри се одржа на Кејот на Вардар во Скопје, а собраните средства ќе бидат наменети за луѓето кои живеат со ХИВ. На трката која ја организира Здржението за поддршка на луѓето што живеат со ХИВ ...

Повеќе »