Дневни архиви: 02/11/2017

Liu Jo нова тексас колекција за есен/зима 2017

Совршениот дизајн и врвен квалитет ја обележуваат новата тексас колекција на Liu Jo. Без фармерки, секако не можеме. А уште кога се многу добри, тогаш ги носиме во сите прилики и во секакви модни комбинации. Модната марка Liu Jo во новата колекција ...

Повеќе »

Zara предлага чифт со една црна, друга бела чевла

Сакате да бидете забележани? Тоа секако ќе биде така со новиот чифт на чевли од Зара. Левата чевла е во црна боја, додека десната чевла е бела. Чевлите се со дебела и умерено висока потпетица, а врвот им е шпицест. ...

Повеќе »

Заедничка модна ревија на македонски и бугарски текстилни компании

В сабота (04.11.2017) во галеријата „Безистен“ во Штип на модна ревија и промотивен видео запис ќе се презентираат 11 модни брендови од Македонија и Бугарија во организација на македонскиот Текстилен кластер во соработка со Моден викенд Скопје. Станува збор за ...

Повеќе »

Духот на седумдесеттите во новата колекција на Кокев  

  На ревијата која се одржа на 01 ноември во хотелот Александар Палас, во една поинаква атмосфера и со музика од седумдесеттите, модната дизајнерка Тања Кокев ја претстави својата нова ready-to-wear колекција есен-зима 2017/18.  Колекцијата вклучи и неколку couture модели ...

Повеќе »

Топ 5 „teddy bear“ палтенца кои ги носиме оваа есен/зима

Меките и интересни на изглед „teddy bear“ палтенца го истиснуваат успешно трендот на будничките од вештачко крзно, па веруваме дека нивното време допрва доаѓа. Ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки како и кај популарните хај-стрит брендови, а особено ни ...

Повеќе »

H&M и Bershka имаат супер модни парчиња за вежбање

Две „хај-стрит“ модни марки во есенската понуда ни нудат модни парчиња дизајнирани за вежбање со кои се разликуваат од другите колекции. Тоа се Х&М и Бершка кои не предупредуваат дека новогодишните и божиќните празници се ближат, па со време да ...

Повеќе »

Лаис Рибеиро и Градникот на фантазијата од Викторија сикрет (ВИДЕО)

На популарното шоу на Викторија сикрет, годинава честа да го носи „градникот на фантазиите“ ја доби моделот Лаис Рибеиро. Бразилската убавица е дел од тимот на Викторија сикрет од 2010 година, а во 2015 година им се придружи на ангелите ...

Повеќе »