Дневни архиви: 04/11/2017

Tricots Trés Chics: 7 модни изгледи од &Other Stories во стилот на парискиот шик

Духот на парискиот шик се чувствува во есенската колекција на модната марка &Other Stories. Одбравме 7 модни изгледи од актуелниот тренд-водич насловен „Tricots Trés Chics“. Фокусот на колекцијата е на плетените џемпери, кожените сукњи и „кежуал“ тексасот. Од &Other Stories ни сугерираат ...

Повеќе »

Гранд кафе ја додели првата главна награда од пола милион денари

Полека но сигурно вредните награди си ги пронаоѓаат своите среќни добитници. Па така денес во просториите на Гранд кафе беше доделена првата главна награда од пола милион денари која отпатува во семејството Шулески. „Возбудата е преголема, никогаш не сум ни ...

Повеќе »

Архитектот Ѓорѓи Лазовски е новиот НовоЛото 7/34 милионер

Просториите на Државна лотарија на Македонија ги посети најновиот милонер на НовоЛото 7/34, во придружба со сопругата.  Вистински пример за младо семејство интелектуалци кои имаат позитивен пристап кон животот, се борат и успеваат сами и веруваат  во своите сили, своето ...

Повеќе »

СЕФ полн 50 000 денари за пензионерката Верка Наумовска

Здружението на пензионери на град Скопје, го посети настанот наречен МЕСЕЦ НА СРЕЌАТА , а во организација на Државна лотарија на Македонија и Црвен Крст на град Скопје.  Пријатната атмосфера од заедничкото дружење на пензионерите и вработените во Државна лотарија ...

Повеќе »