Дневни архиви: 06/11/2017

GEOX есен/зима 2017: Женска колекција на јакни (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата Geox линија на јакни нуди модели во урбан и спортски стил, кои несомнено се тренди и совршено го рефлектираат ритамот на модерниот свет. Комбинацијата на технологија и изглед со уникатниот италијанскиот дизајн се стреми да постигне апсолутни перформанси и ...

Повеќе »

Холандскиот музички гениј гитаристот Јан Акерман во Скопје

Во организација на концертната агенција и продукција „3Гонга“, во четврток на 9 ноември со почеток во 22 часот во ноќниот клуб Станица 26 ќе настапи најпознатиот холандски и светски блуз музичар и гитарист Јан Акерман. Овој седумдесет годишен музички гениј ...

Повеќе »

„Победи го времето – Живеј го моментот“ со Божиновски часовници и накит и Раде Шербеџија

Пријателите на „Божиновски часовници и накит“ и претставниците на медиумите имаа несекојдневна можност да бидат во друштво  на најголемиот шармер на овие простори неповторливиот Раде Шербеџија,  зад сцената на МОБ, веднаш после одржувањето на неговиот концерт во Скопје. „Ни претставува ...

Повеќе »

12 плишани фустани од зимските колекции на популарните модни марки

Од едноставни кроеви совршени за дневни излегувања до елегантни вечерни креации, фустаните од плиш оваа зима носат одличен одговор за секоја пригода. За разлика од ланската година, годинава на модната сцена се вратија мини фустанчињата од плиш кои супер „стојат“ ...

Повеќе »

Кошула со полка точки од H&M по која „полуде“ Интернет

Белата кошула со црни полка точки од есенската колекција на Х&М за брзо време стана хит на социјалните мрежи. Елегантната кошула со балон ракави и панделка која се врзува на горниот дел ја облекоа речиси сите модни блогерки и тоа ...

Повеќе »

Модерна формалност: 5 нови модни изгледи од Club Monaco

Club Monaco ја најави празничната декемвриска сезона со новата колекција и модниот водич насловен „Modern Formal“. Модните пачиња од колекцијата се пример дека и во формални прилики може да изгледаме многу модерно. Акцентот е на плетените џемпери, палтата со строг ...

Повеќе »

Домашни и бугарски текстилни компании одржаа заеднички ревии во Штип

Пет македонски и шест бугарски текстилни компании ги презентираа своите производи вчеравечер во галеријата „Безистен“ во Штип во организација на македонскиот Текстилен кластер во соработка со „Моден викенд Скопје“. Станува збор за домашните компании „Астибо фешн груп“, „Амор-компани“, „Ист комерц-Санда“, „Кули“ ...

Повеќе »