Дневни архиви: 07/11/2017

GEOX машка колекција на јакни за есен/зима 2017

Geox ја презентира новата колекција на јакни во тренди и разновиден стил, комбинирајќи ја технолошкатата исклучителност и италијанскиот дизајн на јакната која „дише“. Стремејќи се да го подобри квалитетот на животот на клиентите, брендот работи на развивање на патентот на ...

Повеќе »

Врвно лекување и покривање на трошоци за породување, офталмологија и стоматологија во сите приватни здравствени установи

Нови поволности од Еуролинк со семејното приватно здравствено осигурување Свесноста за потребата од врвно лекување во приватни клиники во Македонија или во Европа, по избор на клиентот, како и можноста на една полиса да биде осигурено целото семејство, го направи ...

Повеќе »

Елена Бубало: Телото е единственото место во кое живеете, затоа водете грижа за него!

Елена Бубало ‒ Некои ја знаат како фитнес-инструктор, некои како личен тренер, некои по спортските настани што ги организира, но најмногу по нејзината лична групна програма „Total Body Workout by Bubalo“. Но, оние што ја познаваат и одблизу, знаат дека ...

Повеќе »

Се отвори специјализиран бутик за женска Плус сајз облека во центарот на Скопје

                               Луна Плус сајз е специјализиран бутик за женска облека со конфекциски броеви над 40. Водени од своето мото, „не е важно кој број носиш, туку како го носиш“, тимот на Луна Плус сајз нуди модерни и квалитетни парчиња облека ...

Повеќе »

Погледнете ги овие три необични чантички од ZARA

Модните додатоци, особено оние впечатливите, го заокружуваат нашиот моден изглед, а честопати се и вистински спасители во смирените и неутрални модни комбинации кога блеснуваат како ѕвезди. Се разбира, правилно одбраните чанти може да бидат центар на вниманието, па само еден ...

Повеќе »

Топ 5 модели на „скини“ фармерки од MANGO

Постудените денови од годината секогаш ни ги враќаат на модната сцена панталоните и фармерките кои ги носиме во најразлични комбинации и за различни пригоди. Па доколку барате тесен модел на фармерки со женски крој (кои одлично ја нагласуваат женственоста), Манго ...

Повеќе »

Во „КРШ“ пристигнаа играчките инспирирани од новиот анимиран филм My Little Pony

Новиот анимиран филм насловен „My Little Pony“ ги освои срцата на најмалите, а играчките инспирирани од оваа фантастична приказна веќе пристигнаа во продавниците „Крш“.  Филмот е снимен според сценариото на телевизиската серија My Little Pony – Friendship is Magic, а ...

Повеќе »

Божиќна мејк-ап колекција од Guerlain

Божиќната мејк-ап колекција на Guerlain нуди се што ни е потребно за да блеснеме за новогодишните и божиќните празници. Колекцијата содржи ново издание на „топчињата“ за нијансирање Mеtеorites, Terracotta пудра во топла нијанса, кармин за усни во сочна нијанса на цреша и ...

Повеќе »

Бела Хадид во спортско-шик издание за Nike Air Force 1

Топ моделот Бела Хадид позира во кежуал-шик издание за списанието „Footwear News“. Фотографирана од Ерик Т.Вајт убавицата позира за насловната страница во куса жолта бомбер јакничка и црна сукња искомбинирани со новите Најк патики -Nike Air Force 1 Travis Scott. ...

Повеќе »