Дневни архиви: 11/11/2017

Најубавите чизми за дожд за есен/зима 2017

Дождливите денови стануваат подносливи кога на себе носиме чифт фенси водоотпорни чизми. Списанието „Ин Стајл“ ги рангираше 10-те најубави и најпрактични модели за дожд од актуелните колекции на модните марки, па бидете информирани и погледнете ги 10-те фаворити за претстојните ...

Повеќе »

COLLECTION LIBRE: Шанел има преубава новогодишна мејк-ап колекција

Новогодишната колекција на луксузната козметичка и модна марка Шанел насловена COLLECTION LIBRE акцентот го става на црвената боја, потоа на зелените и сребрени свечени тонови. Дури четири црвени нијанси на кармини се најдоа во новата колекција од Шанел најавувајќи ја црвената ...

Повеќе »

Фото вест: Огромен интерес на корисниците за услугите на Македонски Телеком

Редици на луѓе чекаа на отворањето пред новата ексклузивна продавница на Македонски Телеком во City Mall во Скопје, да ја искористат специјалната понуда на Samsung смартфони, за еден денар. Новоотворената  продавница на Македонски Телеком во City Mall во Скопје, нуди ...

Повеќе »

Ќе ви го разубават денот: Фото-приказна за момченцето Бади и кучето Реган

3-годишното момченце толку се „врзал“ со неговото кученце што нивната приказна за пријателството ја дозна светот, а на Инстаграм имаат над 300.000 следбеници. Момченцето Бади толку се спријателило со кучето Реган, домашното милениче на семејството во кое момченцето е сместено, ...

Повеќе »

Прв нудистички ресторан се отвори во Париз

Неодамна во Париз се отвори нудистички ресторан во кој сите гости можат да уживаат во јадењето без да бидат облечени. Ресторанот наречен O’Naturel, е прв од ваков вид во Франција и воопшто во Европа, а на изненадување на многумина и може ...

Повеќе »

Нови маски за лице за зима 2017

Во текот на студените денови маските за лице се најважни козметички производи кои ја хранат и навлажнуваат кожата доколку сакаме да го сочуваме убавиот и нежен тен и да ја избегнеме сувата кожа која секогаш остава впечаток на уморна. Маските ...

Повеќе »

8 чифта тесни чизми со висина до глуждовите од популарните модни марки

Познато е, а и до сега пишувавме повеќе пати, таканаречените чорапи-чизми со висина до глуждовите или пак, високи над колениците, се тренд број еден обувки за оваа есен/зима. Присутни се во колекциите на луксузните модни марки, но за прифатлива цена ...

Повеќе »

Нов концепт на продавници на Дојче Телеком за првпат во Македонија со продавницата во City Mall во Скопје

Комбинација од изложбен простор со продукти и услуги, гејминг зона и кафе бар. Македонски Телеком стартува со нов концепт на продавници на Дојче Телеком за прв пат во Македонија со продавницата во City Mall во Скопје. Новиот концепт освен уреди ...

Повеќе »