Дневни архиви: 12/11/2017

Листа на желби: Црните кожени чизми од MANGO

Први на нашата шопинг листа за постудените денови во кои веќе навлеговме, се високите чизми од Манго дизајнирани од мека кожа и со набори. Чизмите се со висина до под колениците, а потпетицата им е стабилна и висока 9 сантиметри ...

Повеќе »

„Хај-стрит“ верзија на балетанките од Гучи – по достапна цена во Зара

Кога минатата сезона луксузната италијанска модна марка Гучи ги лансираше балетанките од плиш со доминантна панделка на предниот дел, набрзо станаа хит меѓу трендсетерките и воопшто, најпосакувани обувки на сезоната есен 2016. За жал, поради нивната екстремно висока цена многумина ...

Повеќе »

Party колекција од Stradivarius дизајнирана за божиќните и новогодишни празници

Stradivarius лансираше мини колекција која се состои од десетина фустани за забавите во празничниот период. Сосема разбирливо во колекцијата доминира плишот, светликавите материјали и чипката. Црната и темносината боја се во фокусот, но тука се и трендовските моменти како нагласените ...

Повеќе »