Дневни архиви: 13/11/2017

Класиката е секогаш во мода – Bella капутите низ времето

Класиката никогаш не излегува од мода. Да, зборуваме за Bella, бренд кој е добро познат по својата линија на зимски капути, совршени по минимализмот и кројот кој природно легнува на телото, идеални за секоја модерна и деловна жена. Препознатливи се ...

Повеќе »

Погледнете како се изработуваа персонализираните чевли Timberland (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уникатен како и секогаш, за 10-годишнината од отворањето на првата продавница во Македонија, брендот Timberland им понуди можност на своите купувачи и фанови да ги персонализираат своите чевли со мотиви по сопствен избор, а изработени од страна на уметниците Сања Јовановска и ...

Повеќе »

Дијамант на Државна лотарија вреден 300 000 денари изгребан во Скопје

Инстант лотаријата ДИЈАМАНТ на Државна лотарија на Македонија збогати уште еден редовен играч со 300 000 денари. Дарио Мирковски од Гостивар е редовен играч на инстант лотаријата на Државна лотарија на Македонија. Постојано купува и гребе најразлични инстант лозови. Овој ...

Повеќе »

Дезенираните хулахопки настапуваат на сцената

Сакате да бидете модерни, шик и урбани, дезенираните хулахопки настапуваат на сцената. Дезенот може да биде различен а изборот го оставаме на вас и вашата креативност и фантазија. Можете да бидете смели да носите со апликации,  да носите хулахопки со ...

Повеќе »

Избор за убавина QUEEN of EURASIA: Македонката Сандра Стефановска ја освои круната

Македонката Сандра Стефановска ја освои круната на изборот за убавина „Кралица на Евроазија“ кој завчера вечер се одржа во Анталија, Турција. 25-годишната Сандра од Скопје овој голем успех го направи во конкуренција на 40 девојки од исто толку држави од ...

Повеќе »

Најинтересни чевли на сезоната: Pull&Bear со два „металик“ модела

Модата на „распар“ чевли продолжува и од луксузните модни марки сега се префрла во колекциите на популарните „хај-стрит“ брендови. Откако Зара изненади со лансирањето на два чифта „распарани“ чизми – едната во една нијанса, додека втората во друга нијанса, уште ...

Повеќе »

BERSHKA има супер PARTY колекција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новогодишната колекција на „Бершка“ содржи модни парчиња кои се совршени за свечените мигови на новогодишните празници, забави, коктели и дружења, секако дизајнирани за младите или за оние со младешки дух. Адути на колекцијата се малите црни фустанчиња и тесните црни ...

Повеќе »

4 флорални модни изгледи од &Other Stories

Како што влегуваме во зимските месеци, веројатно помислувате да ги здиплите алиштата со цветен принт и да ги одложите за потоплите денови. Но, не брзајте! &Other Stories нуди колоритни парчиња со цветен принт за студените денови. Новиот моден водич на модната ...

Повеќе »