Дневни архиви: 14/11/2017

Забава на оваа сезона – забава со џиновите, Џијан Емин и Филип Арнаудов  

  Зачекорете во светот на слобода на вкусови, форми и визуелни искуства Во среда на 15ти ноември е последната, пред финална “Step Into the Unknown” забава во  Vinyl, за потоа џиновите да ги заземат своите места на подиумот и ве ...

Повеќе »

Сакате да сте на врвот со вашите хулахопки оваа зима?

За време на зимските студени денови, хулахопките се најдобрата „пријателка” на секоја жена и девојка. Тие овозможуваат да носите фустани и здолништа без да ви „замрзнат” нозете. Хулахопките во црна боја можат да бидат суптилен моден додаток на облеката, но ...

Повеќе »

Бесплатни прегледи за ХОББ утре во SKOPJE CITY MALL

Одлична можност за бесплатна и инстантна проверка на Вашата дишна функција! По повод Светскиот ден за хронична опструктивна белодробна болест – ХОББ 2017 година, кој оваа година се одбележува под мотото “Многуте лица на хроничната опструктивна белодробна болест“, Институтот за ...

Повеќе »

Како да станете пилот!

Според проценките на американската авио компанија „Боинг“ во следните 20 години ќе им бидат потребни над 533.000 пилоти, што е доволен поттик за многу млади луѓе да посегнат по овој предизвик. Интересна и атрактивна професија, со многу возбуда и адреаналин, ...

Повеќе »

„Со свирење помогни“: Заедничка нота на музиката и животните е јазикот на душата и на љубовта!

Утре (15-ти ноември, среда) со почеток во 17.30 часот во Хотел Парк-ресторан „Four“ ќе се одржи концерт на кој ќе бидат изведени дела од Бах, Моцарт, Бетовен и Брамс од страна на учениците од класата на професорката Маја С. Крстиќ. Специјални ...

Повеќе »

Топ 10 највпечатливи бундички во боја од популарните модни марки

Бундичките од вештачко крзно и годинава остануваат во тренд, а овојпат изборот е уште поголем и покрај моделите во неутрални нијанси, сега може да се топлиме со бундички во силни бои. Ги наоѓаме во есенските и зимски колекции на популарните ...

Повеќе »

Календарот „Пирели“ годинава посветен на црната боја на кожата

Задолжен за фотографија за годинешниот прочуен календар Пирели е Тим Волкер, а пред неговиот фотообјектив позираа ѕвезди со црна боја на кожата, претставувајќи поинаква верзија на приказната за Алиса во земјата на чудата. Календарот „Пирели“ овојпат ја слави различноста од ...

Повеќе »

Новогодишен каталог од IKEA: Најубавите детаљи за украсување на домот

IKEA го презентираше новогодишниот каталог кој како и секоја година содржи декорации за украсување на домот во празнична атмосфера. Во препознатливиот елегантен и минималистички стил, без доза на кич, од оваа популарна марка ни нудат декорации со кои ќе внесеме посебна ...

Повеќе »

10 модели на високи чевли и ниски чизми од Zara

Зимската колекција на обувки од Зара е побогата од билокога, а меѓу зимските модели доминираат ниските чизми (со висина до глуждовите) и високите чевли во војнички или бајкерски стил, но разубавени со бисерчиња, ремчиња, патенти и други штосни детаљи. Меѓу ...

Повеќе »

Џулиен Мур шармира во новата рекламна кампања на Triumph

56-годишната актерка се расоблече за да ја претстави новата колекција на Triumph во шармантната рекламна кампања. Џулиен Мур е лице на кампањата на Triumph за колекцијата есен/зима 2017. Модната марка за долна облека преку оваа кампања всушност ја претставува и својата нова ...

Повеќе »