Дневни архиви: 15/11/2017

7 „парти“ фустанчиња од &Other Strories

И младешката модна марка &Other Strories ја лансираше празничната колекција составена од интересни модни парчиња и фустанчиња за празничните забави. Елегантната црна боја е доминантна во колекцијата, но тука се и трендовските црвена, зелена и бледо-розова нијанса. Дизајните задоволуваат различни вкусови, ...

Повеќе »

Палента во сос од печурки

Брз есенски ручек кој никого нема да остави рамнодушен, а долго ќе ве држи сити.  Намирници – 160 грама праз или кромид, 650 грама домати, 400 грама свежи шампињони, 200 грама варен домат (или купено доматни пире), 15 грама сечкан ...

Повеќе »

Како најбрзо до тенок струк и рамен стомак, без големи откажувања

Ако почнете од денес да се придржувате до овие 7 правила, супертенкиот струк и рамниот стомак нема да бидат само желба, туку реалност. Подготвени? Појадок – оброк богат со влакна Влакната го забрзуваат метаболизмот, а ваквиот оброк е препорачлив на ...

Повеќе »

Уште едни неодоливи зимски чизми од MANGO

По преубавите црни чизми од мека кожа (прочитајте – ТУКА) од Манго, популарната шпанска модна марка лансираше црвени кожени чизми кои молскавично брзо станаа предмет на желби. Во трендовска боја и класичен дизајн, црвените чизми се наменети за сите оние ...

Повеќе »

Топ 8 модни парчиња од Zara за празничниот период

Популарните модни марки ги лансираа своите празнични колекции (кои веќе ги полнат продавниците) дизајнирани за забави во периодот на божиќните и новогодишни денови. Свечената нота, разбирливо, доминира во секоја колекција, светкавите материјали, плишот и чипката се во центарот на вниманието, ...

Повеќе »

Божиќните светлечки украси од IKEA, преубави се!

Колекцијата насловена VINTER 2017 на Икеа пристигна во продавниците, а од неа особено се издвојуваат светлечките украси и лампи дизајнирани за празничните денови. И годинава, на задоволство на своите купувачи, Икеа понуди цела линија на украси кои го осветлуваат просторот ...

Повеќе »

Топ 10 зимски салонки од Mango, Zara и H&M

Се согласуваме дека во постудените денови чизмите ја имаат предноста, но без класични и модерни салонки сепак, не можеме да ја замислиме ни зимата, без разлика дали ги носиме на работното место, на празничните забави или во формални прилики. Класичните ...

Повеќе »

Новогодишна мејкап колекција на YSL – Огномет на лицето

Луксузната модна марка Ив Сен Лоран ја лансираше божиќната колекција дизајнирана за деновите на прослави. Акцентот е на огнените бои, црвената нијанса ја има предноста, а до неа се и темно розовата и златно-розовите тонови. Заедничка карактеристика на производите е ...

Повеќе »