Дневни архиви: 16/11/2017

Ослободете се од салото на рацете на најефикасен начин

Со процесот на стареењето главен проблем почнува да претставува „растресената кожа“ односно сало кое се појавува на горниот внатрешен дел од рацете. Доколку активно вежбате не постои можност да се соочите со ваков проблем, но поголемиот дел од жените се ...

Повеќе »

Преслатките UGG чизмички се совршени за есен/зима 2017

Секоја година семејството на UGG се проширува со нови модели на чизмички, а годинава тие се уште пораскошни и со различни детаљи на нив. Овој популарен бренд традицијата ја негува од 1978 година, и оттогаш до денес вниманието се става на ...

Повеќе »

2 најубави фустани од колекцијата на Massimo Dutti за сезоната на забави

Со зимската колекција на Масимо Дути ни стигнуваат и фустани дизајнирана за декемвриските денови на „парти“ и коктели, во „очи“ на новогодишните и божиќните празници. Издојуваме два елегантни модела кои навистина заслужуваат внимание. Станува збор за темносиниот фустан од нежен ...

Повеќе »

Шест тркачи ги бранеа македонските бои на меѓународен крос-кантри натпревар во Чешка

Шест млади тркачи ги бранеа боите на меѓународното училиште НОВА на интернационалниот натпревар по крос-кантри трчање кој се одржа минатиов викенд во Чешка. Во конкуренција на 13 тима и спортисти од училиштата во Прага, Краков, Варшава, Виена, Москва, Минск, Киев, ...

Повеќе »

Рецепт за мерак: Кадаиф со мелено говедско во сос

Кадаиф со мелено говедско во сос, односно „кадаиф манти“, специјалитет кој се служи како главно јадење, е еден од нашите омилени специјалитети од турската кујна, и ве увреуваме дека секој што ќе го проба ќе побара репете. Еве го рецетот: ...

Повеќе »

Специјална понуда за матуранти и апсолвенти: Шминка + фризура за 1.300 денари во „MISS EN“

Овековечете ја рамката со фотографија која означува една важна етапа од животот на учениците и студентите. Салонот за убавина „MISS EN“ ќе се погрижи за вашиот изглед да биде еднаков на чиста десетка! Промотивниот пакет вклучува професионална шминка и фризура ...

Повеќе »

За топли, слатки соништа: Сетови од два чифта пижамчиња со долги ракави од Carter`s

Новата колекција на Carter`s ни донесе и практичен, а дизајнерски производ од пријатен материјал. Погодувате веќе, пижамчиња! Овојпат може да купите два чифта во сет, секако со различни мотиви. Пижамите се со долги ракави и се наменети за дечиња на возраст ...

Повеќе »

Bershka има „бестселер“ фустанче

Цветното мини фустанче од Бершка со преклоп, е на врвот на најпродаваните модни парчиња од оваа марка за ноември 2017. Карактеристични за есента и зимата се креациите во неутрални или во темни бои, но цветното фустанче од Бершка покажува дека ...

Повеќе »

Aldo ги има најубавите високи „глитер“ чизми

Кога Кендал Џенер се појави во сребрените светкави високи чизми од Ив Сен Лоран, тие станаа најпосакуваните обувки на сезоната. Сега, модната марка Алдо има своја варијанта на овие чизми, но по прифатлица цена. Моделот на Алдо се вика Клаира, ...

Повеќе »

Сите проблеми на орагнизирањето на шоуто на „Викторија сикрет“ во Шангај

Сè е подготвено за големото модно шоу на Викторија Сикрет во Шангај. Или така барем е на хартија, бидејќи во пракса работите се малку посложени. За оние кои не знаат, ова е прв пат најочекуваната модна ревија на годината да ...

Повеќе »